Black Friday – vybraný protein za poloviční ceny!
Navíc sleva 20 % i na Stay fit. Kód: BLACK
Navíc sleva 20 % i na Stay fit. Kód: BLACK
Vyzkoušeli jste všechno možné, ale stále se vám nedaří zhubnout? Máte složitější podmínky, protože jste v pokročilejším věku, a zároveň trpíte pohybovým omezením, které vašemu hubnutí hází klacky pod nohy? Proteinová dieta vám pomůže hubnout v pohodlí domova, zdravou a bezpečnou cestou.
Proteinová dieta vytváří takové podmínky, aby tělo využilo uložené nadbytečné tuky a zredukovalo samo celkovou nadváhu. Je založena na ketóze, přirozeném stavu, při kterém se naše tělo „živí“ téměř výhradně svým vlastním uloženým tukem. Dochází k ní tehdy, když omezíme ve svém jídelníčku příjem všech sacharidů (jednoduchých cukrů i komplexních sacharidů) na minimum.
„S KetoDiet jsem našla rovnováhu ve stravování – 5 jídel denně je pohádka. V životě jsem to nedržela, nevím proč. Asi to byla lenost. Nemusím se do ničeho nutit. Dřív mě do sportu museli tahat, teď jsem to já, kdo všechno vymýšlí. Mám větší sebevědomí. Na bazénu se pořád předvádím a užívám si hezké reakce. V mém věku je to paradoxně úplně jiný životní styl.“
Alena, instruktorka plavání, 61 let
Hubnout se opravdu dá v každém věku. Výmluvy, že na hubnutí už nemáme ten správný věk, nám nepomohou. Ve třiceti se hubne sice snáze než v padesáti, ale ani v tomto věku neházejte flintu do žita. Zkuste v sobě najít pevnou vůli a odhodlání.
Pitný režim je velmi důležitý jak ve dvaceti, tak v šedesáti, a nezáleží na tom, zda se právě snažíte zhubnout, nebo ne. V pokročilém věku ale slábne pocit žízně, proto je dodržování pitného režimu mnohdy složité.
Denně bychom měli vypít zhruba 2–3 l tekutin – vodu, slabý černý čaj, bylinkové čaje, ale i neslazené vody.
Pokud jste někdy nějaký ten kilogram navíc řešili hladověním, je to to nejhorší, co jste mohli udělat. Ani omezení pouze na saláty a na nízkotučné potraviny není tou správnou volbou. Naše tělo energii jednoduše potřebuje. Správný zdravý jídelníček by měl vypadat následovně:
Mezi nejčastější minerální látky, které nám v pokročilém věku chybí, patří železo, zinek, vápník a jód.
Železo: libové maso, luštěniny, zeleninu, občas vaječný žloutek, jednou měsíčně je vhodné jíst pokrm z drůbežích jater.
Vápník: 2–3 porce mléčných výrobků nebo ořechů a semínek denně.
Zinek: červené maso, dostatek celozrnných obilnin, mléčných výrobků, ořechů a semínek.
Jíte rádi sladké? Opatrně s ním! Pokud se do krve naráz uvolní velké množství cukrů, zvýší se hladina krevního cukru, která pak i rychle klesne z vysokých hodnot do nízkých. Tento výkyv vnímáme jako pocit hladu, který nás žene zpátky k lednici nebo k talíři s další porcí. Často velmi nezdravé.
Se vzrůstajícím věkem je bohužel spojený i úbytek svalů. Svalová hmota se ztrácí a je velmi důležité si ji udržovat pravidelným pohybem. Svaly zvyšují bazální metabolismus. To znamená, že s větším množstvím svalů budete spalovat více energie pro jejich udržení, i když nevykonávají činnost. A tak si můžete dopřát i o něco více jídla.
Pravidelný pohyb vám zlepší náladu a budete se cítit lépe.
Sporty vhodné v pokročilém věku:
Ne každý má ale možnost věnovat se v pokročilejším věku pohybovým aktivitám. Nejčastěji je to z důvodu určitého zdravotního omezení. Ani v takovém případě by to neměla být výmluva, že „takhle ale nejde zhubnout“. Vyberte si jen jinou cestu a zohledněte své zdravotní omezení.
Recepty, novinky a tajné akce.
Nebojte, žádný spam a všeho s mírou.